Lamtumirë Juventus, Hernanes me klub të ri

236

Mesfushori brazilian, Hernanes nuk ka përmbushur pritëshmeritë e trajnerit Massimiliano Allegri dhe gjatë kësaj vere do të largohet nga Juventus.

A Bola shkruan se Hernanes është shumë pranë transferimit te skuadra e Benficas, e cila është duke e përcjell lojtarin që një kohë të gjatë.

Kujtojmë se Hernanes ishte transferuar një vit më parë nga Inter për 12 milionë euro.