Lajm katastrofë për sulmuesin shqiptar

118

Besart Berisha është dënuar me dy ndeshje pezullim nga Federata e Futbollit të Australisë. Futbollisti kosovar u ndëshkua me karton të kuq në takim ndaj Wellington Phoenix pas një gjesti jo sportiv.

Ndërkohë pas pamjeve filmike,Besart Berisha është dënuar me dy ndeshje.

Berisha do të mungojë për Melbournen ndaj Brisbane Roare cila është ish-skuadra e Besartit si dhe ndeshjen e fundit në kampionat. Pra kampionati i rregullt ka përfunduar për Besartin, teksa ai do të rikthehet për sfidat e Play Off-it