Ky ishte reagimi emocionues i Rita Orës pas golave të Xhakës dhe Shaqirit

Fitores së Zvicrës kundrejt Serbisë i janë gëzuar të gjithë shqiptarët dhe zviceranët.

Pas përfundimit të ndeshjes e cila përfundoj me rezultat 2:1 në favor tē Zvicrës ka pasur reagime të shumta edhe në rrjete sociale, shkruan lajmi.net

Derisa serbët kritkuan Xhakën dhe Shaqirin për provokim me shqiponjë pas golave, ky detaj i ka gëzuar shumë shqiptarët.

Ishte edhe këngëtarja Rita Ora ajo e cila shprehu emocionin e saj duke publikuar fotot e Xhakës dhe Shaqirit pranë të cilave i ka uruar dhe ka treguar se ndihet krenare.

received_10212078067776395received_10212078067136379