Ky futbollist i Kosovës flet pesë gjuhë të huaja, këto gjuhë i flasin lojtarët e Përfaqësueses

Kosova e zhvillon nesër (e enjte) ndeshjen e radhës në Ligën e Kombeve ndaj Maltës.

Futbollistët e Përfaqësueses sonë luajnë në kampionate të ndryshme në Evropë dhe flasin gjuhë të ndryshme.

Gazetari Arlind Sadiku, e ka publikuar zbuluar listën e gjuhëve që flasin dhe kuptojnë futbollistët.

Portieri Samir Ujkani është lojtari që flet më shumë gjuhë të huaja.

Përveç gjuhës shqipe flet edhe anglisht, holandisht, italisht dhe frëngjisht.

Më poshtë është lisat e gjuhëve që flasin futbollistët e Kosovës. 

No automatic alt text available.