Ky është grupi i rradhës në të cilën gjendet Feniksi (FOTO)

287

Feniksi e ka mbyllur me sukses fazën e parë të grupeve, pasi ka triumfuar në tri përballjet e para në Grupin H, për të dalë si kampion i grupit. Madje kampionët kosovar kanë fasionuar me paraqitje duke regjistruar fitore të larta, shkruan Gazeta Sheshi.

Ndërkohë tani skuadra nga Drenasi kalon në Grupin 2 për të vazhduar më pas me kualifikimet për grupet e Ligës së Kampionëve në Futsall.

Në këtë grup Feniksi do të përballet me azerët e Araz Naxçivan, maqedonët e Zelezarce nga Shkupi, si dhe skuadrën gjeorgjiane Tbilisi State University.
/Gazeta Sheshi/