Ky është dallimi mes Messit të Barcës dhe Argjentinës (Video)

Lionel Mesi padyshim është një prej futbollistëve më të mirë të të gjitha kohërave.

Por, argjentinasi i kombëtares dhe i Barcelonës ka dallime pothuajse si dita me natën.

Gjersa me skuadrën katalonase sulmuesi shkëlqen në fushë, këtë nuk mund ta themi për paraqitjet në kombëtare, transmeton Telegrafi.

Në internet ka filluar të qarkullojë një video teksa bën krahasimin e Messit si futbollist i kampionit spanjoll dhe nënkampionit botëror.

Vlen të theksohet 29-vjeçari me fanellën e Barcës ka shënuar 320 gola në 357 paraqitje ndërsa me kombëtare ka realizuar 56 gola për 115 ndeshje.

https://twitter.com/vldeoalbarca/status/797455904538959872?ref_src=twsrc%5Etfw