KV Skenderaj fiton Kupën e Kosovës

Klubi volejbollistik Skënderaj në konkurencën e femrave ka fituar Kupën e Kosovës në volejboll.

Ndeshja mes KV Skënderaj dhe KV M-Technologie Volley shkoi deri në 5 seta çka i përngjau një finaleje të vërtetë.

Rezultatet në seta ishin kështu: 27:25,19:25,17:25,25:23,15:12.

Ndeshja finale u zhvillua në palestrën e sporteve “Bill Clinton” në Ferizaj