Kush është nëna e Tunës

347

Altuna Sejdiu vazhdimisht është munduar të mbajë prindërit e saj larg vëmendjes së mediave dhe larg thashethemeve të shumta që fliten për të.

Kur ndonjëherë ka folur për ta në intervista, këtë e ka bërë më shumë për babain e saj, njërin prej mundësve më të mëdhenj shqiptar që ka arritur të marrë medalje olimpike në Lojërat Olimpike në Moskë dhe ato në Los Angeles, transmeton Telegrafi.

Por, sot do t’ua prezantojmë nënën e këngëtares, e cila quhet Ajla Sejdi, për të cilën Tuna ka folur më rrallë.

Ndryshe sa i përket aspektit muzikor, këngëtarja nuk po gëzon momentet më të mira në karrierën e saj. Në anën tjetër i dashuri i saj po përballet me gjyqin në Shqipëri për akuzën për ‘shitje dhe prodhim lëndësh narkotike’./Telegrafi/.