Kush e shënoi golin historik për Kosovën? A ia qëlloi Xavi (Video)

196

Legjenda e futbollit spanjoll dhe atij botëror, Xavi Hernandez, duket se është një nga ata lojtarët që i pëlqen të jetë i informuar për çdo gjë që ka të bëjë me futbollin.

Ai ishte i ftuar në një emision spanjoll dhe në fundit e intervistës e cila në formë të kuizit u pyet edhe përfaqësuesen e Kosovës, më saktë se kush e kishte bërë golin historik në ndeshjen ndaj Finlandës.

Dhe besojeni apo jo, legjendari spanjolli ia qëlloi. Më poshtë keni videon, kurse pjesa e lartpërmendur është nga minuta 2:40.