Kundërshtarja e Majlindës nëse kalon në finale (Foto)

189

Numri një i botës në xhudo, Majlinda Kelmendi, do të përballet në gjysmëfinale të Lojërave Olimpike me japonezen, Misato Nakamura.

Nëse Majlinda kualifikohet në finale, ajo siguron menjëherë medaljen e argjendtë dhe më pas do të luftojë për atë të artë.

Shpresojmë që Majlinda do të kualifikohet fillimisht në finale të ‘Rio 2016’, aty ku do të përballej me fituesen e meçit mes Odette Giuffrida e Ma Yingnan.