Kroacia shkon në Evropian me rekord historik (FOTO)

Fitorja 10:0 e Kroacisë ndaj San Marinos, ishte më e thella e këtij reprezentacioni në histori.

Dy sulmuesit kroatë, Mariu Mandzukic dhe Nikola Kalinic shënuan het-trik në këtë përballje.

Kroacia në Evropian është në grup me Spanjën, Turqinë dhe Çekinë.