Kosova pëson edhe një humbje në volejboll

Kosova ka pësuar edhe një humbje në kualifikimet për Botërorin 2018 në volejboll.

Kosovarët u mposhtën 0 me 3 në sete nga Mali i Zi, 15-25, 9 – 25 dhe 15 – 25.

Kosova mbyll Grupin D me të gjitha humbje, ndërsa në pesë ndeshje ka arritur të fitojë një set.