Kosova me imazh të ri, vishet nga kompania e njohur italiane (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës erdhi me imazh të ri në ndeshjen ndaj Maltës, i cili do ta përcjellë tani e tutje në çdo ndeshje.

Kjo pasi që djemtë e Kosovës do të vishen nga kompania e njohur italiane “Luciano” dhe kjo garderobë do ta zëvendësojë atë sportiven para fillimit të ndeshjeve, shkruan Gazetasheshi.com.

Me veshje ‘smoking’ “dardanët” i’a mësyjnë edhe Ishujve Faraoe për të kërkuar suksesin e radhës.

Një imazh që nuk ka kaluar pa rënë në sy, derisa është pëlqyer jashtëzakonisht shumë edhe te vetë futbollistët.

/Gazeta Sheshi/