Kosova – Malta, favoriti sipas bastoreve

Foto: Mergim Vojvoda

Koecient më të mirë nga bastoret botërore për fitore Kosova ende nuk ka pasur.

E kjo, po ngjan pas rezultateve të mira të arritura gjatë këtij viti dhe posaçërisht në duelet e shtatorit.

Tash, para përballjes ndaj Maltës, që luhet më 11 tetor 2018, Kosova për fitore kuotohet me 1.26 nga bwin, ndërsa barazimi shkon në 5.5 e fitorja e mysafirëve nga ishulli i Mesdheut në 10.5.

Ky është koecienti më i ulët që ka pasur ndonjëherë Kosova nga bastoret prej se është bërë anëtar i FIFAs e UEFAs.