Kosova barazon në basketboll!

188

Kosova ka barazuar 65:65 në miqësoren e zhvilluar në Qipro me ekipin AEK Larnaca.

Përfaqësuesja e Kosovës nisi mirë ndeshjen duke fituar periudhën e parë me rezultat 11:15, por që gjithçka u kthye në të mirë të vendasve në dy periudhat e ardhshme, të cilat përfunduan me rezultat 19:13 dhe 22:21.

Në dhjetëminutëshin e fundit Kosova fitoi me rezultat 13:16 për rezultatin përfundimtar 65:65.

Lojtari më i dalluar te Kosova ishte Dardan Berisha me 19 pikë të shënuara.

Drilon Hajrizi i shënoi 9 të tjera, ndërsa Fisnik Rugova 9. Doellman pati shtatë pikë e tre kërcime.

Vazhdimet nuk u zhvilluan fare.