Koeman e nis me fitore te Barcelona, Coutinho dhe Dembele shënojnë në rikthim

Ekipi i Barcelonës ka arritur të shënoj fitore në miqësoren e parë në ndeshjet parasezonale.

Katalunasit arritën të fitojnë me rezultat 3:1 kundër Gimnasticas.

Golat për Barcelonën i shënuan: Dembele, Griezmann dhe Coutinho. Kjo ishte ndeshja e parë e katalunasve nën drejtimin e Roland Koeman.

Çdo futbollist i ftuar luajti nga 45 minuta sot.