Klubi i ri i Mandzukic do t'ju befasojë

276

Mario Mandzukic mund të përfundojë te Barcelona si zëvendësues i MSN-së.

Kevin Gameiro ishte kërkuar nga Barcelona më herët gjatë verës, por në fund u transferua nga Atletico Madrid, duke ia shuar shpresat gjigantit katalunas.

Tani, sipas asaj që është duke u raportuar Mundo Deportivo, Barcelona mund të shikoj sulmuesin e Juventusit, Mario Mandzukic, si një alternativë për të luajtur si zëvendësues për Lionel Messin, Luis Suarez dhe Neymar.

Ky transferim mund të bëhet shumë lehtë, pasi ‘Zonja e Vjetër’ ka nevojë për ndonjë largim në sulm, pas transferimit të Gonzalo Higuainit.

Çmimi i sulmuesit kroat sillet rreth 15 milionë euro.