Klubi i madh ia vë syrin Donnarummas

227

Real Madridi kanë vendosur shikimin e tyre në mënyrë të vendosur për portierin 17-vjeçar të Milanit, Gianluigi Donnarumma.

Portieri adoleshent këtë javë bëri debutimin e tij në ekipin e parë të Italisë në humbjen 3:1 miqësore ndaj Francës, duke u bërë portieri më i ri ndonjëherë që përfaqëson Azzurrët.

Donnarumma ishte edhe lojtari më i ri italian që nga viti i largët 1911.

Sipas gazetës spanjolle Sport, presidenti i Real Madridit, Florentino Perez ka fituar plotësisht besimin nga shfaqjet e Donnarummas dhe sheh atë si trashëgimtar ideal të Keylor Navas.

Megjithatë, gazeta spanjolle gjithashtu vëren se trajneri Zinedine Zidane do të preferonte më parë djalin i tij 18-vjeçar, Lucan, për të marrë rolin e portierin në Real Madrid.