Kjo që ka ndodhur në Ligën e Parë është tejet interesante

400

Bilanc 100 për qind i fitoreve për vendasit. Të gjitha skuadrat mikëpritëse fituan në javën e dytë të Ligës së Parë.

Ndeshje e tensionuar u zhvillua në Pozhoran, ku pati edhe disa kartonë të kuq.

Këto janë rezultatet dhe renditja pas xhiros së dytë.

Liga e Parë – Java e Dytë

2 Korriku – Rahoveci                      4:0

Dukagjini – Fushë Kosova              1:0

Vitia – Deçani                                2:0

Ramiz Sadiku – KEK-u                    2:1

Vllaznia (P) – Flamurtari                2:0

Vushtrria – Ulpiana                        3:0

Vëllaznimi – Ballkani                      5:1

Kosova (P) – Istogu                       3:2