Kjo pritet të jetë nga Ligat më atraktive të futbollit në Kosovë

435

Banka Raiffesen vazhdon të mbështesë futbollin e Kosovës dhe do të vazhdojë bashkëpunimin me FFK-në, veç se tash do të ndihmojë grup-moshën e kadetëve.

Kështu që nga nesër do të nisë Liga unike e kadetëve e Kosovës me 12 skuadra, që përfshihen klubet e Vala Superligës së Kosovës.

Kështu po nis edhe një Ligë e kadetëve që do të jetë një ndihmesë e madhe për zhvillimin e kësaj grup-moshe si dhe do t’u ndihmojë edhe klubeve për zbulimin dhe zhvillimin e futbollistëve të rinj.

Superliga e Kadetëve – Java I

E shtunë

Podujevë: Llapi – Trepca (Ora 13:00)

 1. Shpetim Hasani
 2. Leutrim Azemi
 3. Burim Halili

Gjilan: Gjilani – Liria

 1. Albion Hyseni
 2. Liridon Bunjaku
 3. Berat Hamiti

E diele

Ferizaj: Ferizaj – Drita

 1. Arlind Haxhiu
 2. Visar Dogani
 3. Kushtrim Berisha

Skenderaj: Drenica – Besa (ora 13:30)

 1. Arbnor Bullatovci
 2. Muharrem Hamiti
 3. Fitim Kastrati

Kishnicë: Hajvalia – Trepca ’89 (ora 13:00)

 1. Vullnet Maliqi
 2. Enton Dermaku
 3. Trimnor Hasani

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)