Kjo ndeshje e Ligës së Parë transmetohet në RTK

Këtë fundjavë luhen ndeshjet e xhiros 15 të Ligës së Parë, njëherësh të fundit për stinorin vjeshtor.

Derbi padyshim është ai ndërmjet Flamutarit dhe KEK-ut që zhvillohet në kryeqytet nga ora 12:00.

Kjo sfidë do ta transmetohet drejtëpërdrejtë në RTK dhe kjo është arsyeja pse nis një orë më herët sesa duelet tjera. /Gazeta Sheshi/

Liga e Parë – Java 15

E shtunë

Flamurtari – KEK-u (ora 12:00 – transmetim në RTK)
K.Vula, B.Kepuska, G.Mehmeti
2 Korriku – F. Kosova
D.Qaka, H.Ademi, V.Hyseni
R. Sadiku – Istogu
I.Cerraviku, B.Kabashi, P.Jakupi

E diele

Vëllaznimi – Rahoveci
A.Halilaj, D.Muriqi, A.Bucolli
Vushtrria – Ballkani
B.Ajeti, L.Statofci, J.Gashi
Vitia – Dukagjini
E.Zasella, O.Krasniqi, L.Selmani
Ulpiana – Vllaznia (P)
B.Batalli, B.Raçi, B.Ismajli
Kosova (P) – Deçani
M.Bejtullahu, B.Berisha, S.Reçica

(Ndeshjet fillojnë nga ora 13:00)