Kjo është tabela më e ‘çmendur’ në histori të Vala Superligës

Drita dhe Prishtina do ta luajnë ‘finalen’ e shumëpritur të Vala Superligës, pasi kanë fituar në xhiron 32.

Drita mposhti Trepçën ’89 me shifrat 3:1, ndërsa Prishtina fitoi në frymën e fundit 1:0 ndaj Lirisë me golin e Mërgim Pefqelit në minutën 94, shkruan Gazetasheshi.com.

Një xhiro para fundit, Drita ka tri pikë më shumë se Prishtina, por që këto dy ekipe ndeshen për ta mbyllur një kampionat fantastik.

Ndërsa, Llapi ka dal në vendin e tretë me fitoren ndaj Flamurtarit.

2