KF Vëllaznimi e ka seriozisht, transferon ish-futbollistin e QPR-së

56

Klubi Futbollistik “Vëllaznimi” nga Gjakova siç duket e ka seriozisisht në këtë afat kalimtar.

Skuadra gjakovare ka arritur marrëveshje me futbollistin Argjend Ahmetaj, shkruan Gazetasheshi.com

Ahmetaj ështv mbrojtës i djathtë i cili ka lindur ne Angli dhe ka qenë pjesë e Akademisë Queen’s Park Rangers.

Së fundmi, futbollisti ka qenë pjesë e Arlesey Town FC.

Klubi gjakovar i ka uruar suksese Ahmetajt me fanellën “kuqezi”.

/Gazeta Sheshi/