Këto janë të dashurat e futbollistëve që e përfaqësojnë Kosovën (Foto)

Kosova do të jetë përballë Kroacisë në një ndeshje mjaft të fortë.

Lojtarët kosovarë do të jenë në fushë, ndërsa të dashurat e tyre në tribuna duke i mbështetur fuqishëm.

Portieri dhe kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani, është i fejuar me bukuroshen nga Prishtina, Efnan Jusufi.

ujkani

Edhe këmbëshpejti pejan Bernard Berisha së fundmi i ka dhënë fund beqarisë. Ai është martuar me bukuroshen shqiptare që jeton në Zvicër, Hashime Berisha.

berbard berisha

Mbrojtësi Alban Pnishi është i martuar me Blerta Bajrami.

pnishi 1

Edhe Milot Rashica nuk është singel. Ai është i fejuar me bukuroshen vushtriase Belkiz Kera.

belikzja

bbelkizja 1

Sulmuesi shtatlartë i Genclerbirligit, Vedat Muriqi këtë vit është fejuar me të dashurën e tij Edibe Jorganxhiu.

vedat muriqi

Edhe Bersant Celina ka një të dashur mjaftë të bukur që quhet Amelia. Nuk dihet se lidhje e tyre vazhdon ende pas largimit të lojtarit nga Anglia drejt Holandës, shkruan Telegrafi.

amelia celina 1

Gruan më të famshme nga të gjithë e ka Enis Alushi, pasi është i martuar me futbollisten e njohur Fatmire Bajrami.

te dashurat 1

Portieri i porsaardhur te Kosova, Adis Nurkovic është i martuar më një vajzë që flitet se është boshnjake nga Kosova. Ajo quhet Edita dhe kanë dy fëmijë.

adis nurkovic

Edhe Besart Berisha është i martuar me një bukuroshe nga Kosova. Ajo quhet Suema dhe kanë edhe fëmijë.

berisha 1

Sulmuesi tjetër, Albert Bunjaku është i martuar dhe ka fëmijë. Gruaja e tij quhet Arjeta.

albet bunjaku 12

I fundit është përzgjedhësi Albert Bunjaku. Edhe ky është i martuar dhe gruaja e tij është suedeze dhe quhet Nike. Ai nuk ka postuar asnjë foto.