“Këto fanela vërtetë janë të shëmtura” (Foto)

269

Anglia ka zhvilluar duelin e parë miqësor në kuadër të ndeshjeve kontrolluese para Europianit Francë 2016, mirëpo fanelat e albionëve të përdorura në takimin përballë Gjermanisë lënë shumë për të dëshiruar, transmeton Gazeta Sheshi.

Ish-reprezentuesit e albionëve, gazetarë dhe analistë në ishull kanë kritikuar dizajnin e tmerrshëm të fanelave të kombëtares angleze.

“Nuk mund ta shohë Anglinë me këto fanela”, ka shkruar Gary Lineker.

1459026034042_lc_galleryImage_BERLIN_GERMANY_MARCH_26_L“A mundet Anglia në pushimin mes dy pjesëve ti ndërrojë fanelat”, ka qenë cicërima e Steve Nicholson.

“Fanelat më të kqija që ka patur Anglia ndonjëherë”, ka qenë mesazhi i lansuar nga Bruce Milington.

2912912_heroa
Fanelat e kuqe janë uniforma e dytë zyrtare e kombëtares angleze të cilat do ti bartin në Kampionatin Europian “Francë 2016”.

/Gazeta Sheshi/