Kështu përfundon tabela e Ligës Premier për sezonin 2016/17 (FOTO)

512

Gazetari i njohur britanik Paul Merson ka bërë një tabelë improvizuese se si mund të përfundojë edicioni ri i Ligës Premier. Për çudi Merson nuk e ka parashikuar as futjen në top 10 të skuadrë kampione në fuqi Leicester City, përcjell Gazeta Sheshi.

Kampion sipas tij del skuadra që do të drejtohet nga Antonio Conte, derisa në top 4 futen edhe Manchester City, Manchester United dhe Arsenal.

Klopp dhe skuadra e tij Liverpool do të detyrohen të luajnë sërish në Ligën e Europës.

Merson has made his predictions for the 2016/17 Premier League seasonNga liga largohen: Bournemouth, Hull City dhe Burnley. Por, sidoqoftë ky është vetëm një parashikim i një gazetari, derisa Liga Premier këtë sezonë pritet të jetë më e nxehtë se kurrë më parë.

/Gazeta Sheshi/