Këngëtari i njohur i estradës ofron ndihmën e tij në stadiumin “Niko Dovana” të Durrësit

Tërmeti i fuqishëm që ka goditur vendin tonë në orët e para të mëngjesit të djeshëm, ka pasur pasoja dhe dëme të mëdha.

Qindra të plagosur dhe 26 viktima janë nxjerrë nga rrënojat e pallateve të shembura kryesisht në qarkun e Durrësit dhe Thumanës. Ndërkohë shumë të tjerë kanë mbetur në qiell të hapur.

Këngëtari i njohur, Rigels Rajku (Noizy) ka dhënë ndihmën e tij teksa në stadiumin “Niko Dovana” ka ofruar ushqime duke i gatuar për të gjithë fatkeqët.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale shihet gjesti human i tij, teksa anekset e impiantit durrsak janë të mbushur me njerëzit fatkeqë.

Noizy ka treguar se është prekur shumë nga gjesti i shqiptarëve të Kosovës dhe Maqedonisë me ndihmat që kanë ofruar.