Katër ndeshje në Superligë: Sot mund të përcaktohet çështja e titullit kampion?

Sot zhvillohen katër ndeshje të xhiros së 23-të në Vala Superligë.

Trepça ’89 e ka një rast fantastik për t’u shkëputur në 9 pikë nga ndjekësi i parë, Feronikeli, pasi që pret Lirinë në shtëpi.

Në Podujevë, Llapi dhe Drita zhvillojnë një ndeshje tjetër interesante.

Dy takime tjera luhen mes Besës e Trepçës dhe Gjilanit e Hajvalisë.

Xhiro 23, ora 15:00
Trepça ’89 – Liria
Llapi – Drita
Besa – Trepça
Gjilani – Hajvalia