Juventus prezanton talentin e madh evropian (Foto)

227

Skuadra italiane ka përfunduar me sukses edhe transferimin e radhës, atë të mesfushorit kroat, Marko Pjaca.

Pas kryerjes me sukses të testeve mjekësore gjatë paradites, tani ka ardhur edhe firmosja e kontratës.

Ish-futbollisti i Dianamo Zagrebit ka arritur marrëveshje pesë vjeçare me kampionin e Italisë.

Ky transferim i ka kushtuar 23 milionë euro ‘Zonjës së Vjetër’ dhe është i katërti pas, Miralem Pjanic, Medhi Benatia dhe Dani Alves.