Juve dhe Inter me transferime të reja brenda javës

167

Tregu i transferimeve këtë verë në Serie A ishte më aktiv.

Në edicionin e sotëm në ‘Corriere della Sera’ raporton se transferimi i Alex Witsel te Juventusi është i sigurt nëse Paul Pogba kalon te Manchester Unitedi.

Ndërsa rivalët e Zonjës së Vjetër, Interi, tashmë besohet se janë pajtuar me Lazion për kalimin e Antonio Candrevas te Lazio.