Jurgen Klopp thyen mitin e Manchester United

113

Liverpool ka eleminuar skuadrën e Manchester United në garën e Ligës së Europës, dhe me këtë rast ka thyer një rekord shumë vjeçar. Të kuqtë bëhen skuadra e parë nga Anglia që thyen “djajtë” në Europë, transmeton Gazeta Sheshi.

Atë që nuk arritën ta bënin skuadrat tjera nga viti i largët 1956-1957, e bënë djemtë e Jurgen Klopp, duke e heshtur Teatin e Ëndrrave. Coutinho i vodhi shkëlqimin Anthony Martial që kishte nisur rikthimin e United, mirëpo braziliani me një supergol mbylli llogaritë e këtij kaulifikimi.

/Gazeta Sheshi/