Jonuzi në derbi, këta janë gjyqtarët e deleguar në Ligën e Parë

Krahas Superligës, delegimi i gjyqtarëve është bërë edhe në Ligën e Parë.

Ndeshjen derbi të xhiros 19 ndërmjet Vëllaznimit dhe Dukagjinit e drejton Eroll Jonuzi me asistentët, Hekuran Osmani dhe Selami Haziri, shkruan Gazetasheshi.com.

Besa – Fushë Kosova gjykohet nga Valbon Hoxha, kurse sfidën Trepça – Istogu e referon Kreshnik Vula.

Këta janë të gjithë zyrtarët e deleguar në Ligën e ParëFotografia e Visar Kastrati