Jasir Asani realizon në debutim te skuadra suedeze AIK

Aventura e Jasir Asanit në Suedi me ekipin e AIK-ut ka nisur me këmbën e mbarë.

24-vjeçari i dha fitoren skuadrës së tij në testin miqësor kundër Karlstadit, e cila përfundoi me rezultatin 2-1.

Ish-futbollisti i Partizanit erdhi nga stoli dhe shënoi golin vendimtar në minutën e 72-ë.

Futbollisti nga Shkupi kaloi gjatë janarit nga Partizanit te AIK-u. Me golin e sotëm, Asani provon se është i gatshëm të shkëlqejë në Suedi.

Målen AIK – IF Karlstad

Felix Michel var inblandad i båda dagens fullträffar medan Jasir Asani bjöd på ett kliniskt avslut som säkrade segern.Startskottet för säsongen har därmed ljudit. Häng med på resan: www.arskort.se

Posted by AIK on Saturday, January 18, 2020