Ja thënia e Johan Cruyff që la gjurmë në botën e futbollit

193

Vdekja e legjendës holandeze të futbollit pa dyshim se ka lënë të pikëlluar miliona ndjekës të këtij sporti në mbarë botën. Megjithatë thëniet dhe veprat e tij, gjithnjë do mbeten në memorjen e secilit prej nesh, ndoshta edhe si udhërrëfyes për të ardhmen, transmeton Gazeta Sheshi.

1422413_10207125612711184_8012889716636639979_n“Futbolli është i thjeshtë, mirëpo i vështirë për tu luajtur”, Johan Cruyff.

Pa dyshim se kjo thënje e holandezit ka lënë gjurmë në botën e futbollit, të cilën vazhdojnë ta ndjekin futbollistë të rinj e të vjetër në mbarë botën.

/Gazeta Sheshi/