Ja si ndryshon renditja tabelare pas javës së 30-të (FOTO)

Janë mbyllur pesë ndeshje e ditës së mërkuë në Vala Superligë. Rezultatet e arritura në këto përballje kanë ndryshuar renditjen tabelare, derisa lufta për mbijetesë dhe për pozitën e dytë është bërë shumë interesante, raporton Gazetasheshi.com.

Superliga – Xhiroja e 30

Besa 0-2 Trepça ’89
Gjilani-Drenica 4:1
Hajvalia-Ferizaj 0:1
Llapi-Feronikeli 2:0
Prishtina-Liria 3:1
Trepça-Drita 1:1

Reenditja tabelare:
java-30-te-tabela
/Gazeta Sheshi/