Ja si ndryshon formacioni i Arsenalit me Mustafin dhe Lacazette (FOTO LAJM)

297

Arsenali është mjaft aktive në merkaton e verës, dhe po përgatitet edhe për dy blerje të reja, pas transferimit të Granit Xhakës.

Dy janë objektivat kryesorë, Shkodran Mustafi në mbrojtje dhe bomberi i Lionit Lacazzete.

Transferimi i tyre nuk do të jetë i thjeshtë, por nëse gjithçka shkon sipas planit Venger do të ketë një formacion të frikshëm.

1. Petr Cech

2. Hector Bellerin
3. Shkodran Mustafi
4. Laurent Koscielny
5. Nacho Monreal
6. Granit Xhaka
7. Santi Cazorla
8. Aaron Ramsey
9. Mesut Ozil
ozil
10. Alexis Sanchez
11. Alexandre Lacazette