Ja si duket tabela e Superligës pas tri ndeshjeve (FOTO)

472

Ndeshje mjaft interesante janë zhvilluar në dy ditët e para të nisjes së Vala Superligës së Kosovës, derisa përfundimi i tyre ka prodhuar rezultate mjaft interesante. Prishtina në duelin hapës triumfoi ndaj Llapit dhe falë golaverazhit mban për momentin pozitën e parë në renditjen tabelare, shkruan Gazeta Sheshi.

Ndërkohë, Drenica dhe Besa ndajnë pozitën e dytë, pasi kanë shënuar fitoren identike 2-1 ndaj Lirisë, rrespektivisht Feronikelit.

Sidoqoftë, të dielen zhvillohen edhe tri takime: Gjilani – Trepça ’89, Ferizaj – Hajvalia dhe Trepça – Drita, përballje këto që pa dyshim priten ta ndërrojnë renditjen tabelare.

tabela/Gazeta Sheshi/