Ja sa ka shpenzuar Barcelona në 4 blerje (FOTO)

115

Barcelona ka qenë mjaft aktive gjatë merkatos së verës duke bërë 4 transferime. Katalanasit kanë bërë një mini revolucion duke blerë lojtarë të rinj dhe me mjaft eksperiencë.

Digne, Andre Gomes, Samuel Umtiti dhe Denis Suarez i kanë kushtuar 80 milionë euro, ndërkohë që duke i shtuar 24 milionë të tjera që do të paguhen nga bonuset, shifra shkon në 105 milionë euro.

Kampionët e Spanjës kanë bërë pak lëvizje sa i përket lojtarëve në dalje.