Ja më kë do të luajë Reali, Barca dhe Atletico në xhiron e tjetër

171

Barcelona ka humbur edhe ndaj Valencias me rezultat 1-2, kjo ishte humbja e tretë radhazi e katalunasve në La Liga.

Forma jo e mirë e Barcës ka bërë që lufta për titull të hapet në kampionatin spanjoll pasi Atletico Madridi dhe Real Madridi janë po aq favorit.

Ndeshja e ardhshme e Real Madridit (vendas) është ndaj Villarrealit.

Ndeshja e ardhshme e Barcelonës (mysafir) është ndaj Deportivo.

Ndeshja e ardhshme e Atleticos (mysafir) është ndaj Bilbaos.

Pas humbjes ndaj Valencias, Barcelona mbetet me pikë të barabarta me Atletico Madridin në krye të tabelës, derisa Real Madridi është vetëm një pikë prapa. /telegrafi/