Ish-skuadra elitare e cila garon në Ligën e Parë, la në gjendje jo të mirë zhveshtoren pas humbjes

Takimi i Ligës së Parë në xhiron e pestë në Grupin A në mes Trepçës dhe Dukagjinit i takoj vendasëve me rezultat 3:2.

Por gjatë këtyre javëve të fundit kemi parë shumë shembuj të kulturës së mirë sportive në futbollin kosovar.

Edhe gjatë ditës së sotme ka pasur një shembull të mirë me Drenicën që ka pastruar zhveshtorën e tyre në Podujevë pas ndeshjes me Llapin.

Por ajo që ndodhi në Podujevë nuk ka ndodhur edhe në Mitrovicë.

Këtu, skuadra mysafirem Dukagjinit që humbi 3-2 nga Trepça e kanë lënë zhveshtoren në gjendje jo të mirë.

Më poshtë edhe foto.