Ish lojtari i Bayernit tek skuadra shqiptare (FOTO)

293

Emeka Emerun, nigeriani 21­vjeçar që është aktivizuar së fundmi në Serbi i është bashakangjitur Tiranës. Sulmuesi i cili është formuar si lojtar te Bajerni i Mynihut, ka gjetur akordin me bardheblutë dhe pritet të zhvillojë testet mjekësore e të nënshkruajë më pas kontratën me Tiranën.

Lajmin e bën të ditur klubi bardheblu, teksa në faqen zyrtare në “Facebook” shkruan si më poshtë:

Sulmuesi nigerian Emeka Emerun i bashkohet skuadres ne Zlatibor Sulmuesi nigerian Emeka Emerun ka mberritur sot ne mesdite ne resortin ku skuadra eshte grumbulluar ne Zlatibor. Ai do te jete pjese e Tiranes, pasi me pare eshte gjetur akordi per te nenshkruar nje kontrate.

Emerun do te kryej neser testet mjekesore dhe me pas do ti bashkohet skuadres ne stervitje per te zyrtarizuar me pas marreveshjen qe e ben zyrtarisht bardheblu. Sulmuesi 21­-vjecar ka bindur stafin teknik, qe ka ndjekur disa nga ndeshjet e fundit qe ai ka zhvilluar ne Serbi me skuadren e Sloboda Uzices.

Emerun eshte produkt i shkolles se Bajern Mynih nderkohe qe para se te trasnsferohej tek Sloboda, ka luajtur ne Tunizi per dy sezone. Sulmuesi eshte prezantuar sot me skuadren dhe tani eshte akomoduar ne kampingun bardheblu ne Zlatibor.