Ish-gruaja e fituesit të lotarisë: Nuk do të kthehesha te ai as për 32 milionë funte

98
Ish-gruaja e njeriut që ka fituar llogarinë prej 32,5 milionë funteve ka thënë se ajo nuk do të marrë ish-bashkëshortin e saj prapa, madje edhe me fatin e tij multimilionësh.
Jenny Brown kishte qenë e martuar me Gerry Cannings, 63, të cilit së fundmi i ishte konfirmuar se ishte fituesi fatlum i jackpotit të dytë më të madh ndonjëherë.
Por konsulentja e menaxhimmentit, zonja Brown, e cila tanimë është rimartuar, ka thënë: “Burri im i ri më pyeti nëse do tia vlente të martoheshe me të për 32 milionë funte. Jo unë nuk e kam zili atë dhe unë nuk pres asgjë prej tij”.
Çifti kishin qenë të martuar për 25 vite, por ishin ndarë 17 vite më parë.