Interi synon Bellarabin pas ikjes së Jovetiçit

150

Me nje Jovetic shume prane rikthimit te Manchester City, ne shtepine e Interit hapet nje teme e re, ajo e afrimit te Karim Bellarabi nga Bayer Leverkusen.

Sic shkruan “Goal.com”, vezhguesi zikalter, Franco Mirabelli, e ka ndjekur disa here futbollistin e Kombetares gjermane dhe hera me e fundit ishte dje ne sfiden e Europa League kunder Sporting Lisbones, ku Bellarabi shenoi nje dopiete, percjell Portali Albeu.

Karim Bellarabi ka nje kontrate me Bayer Leverkusen qe skadon ne qershor 2020 dhe vlera e tij eshte rreth 15 milione euro.