Foto: Paraqitja e "Intelektualëve" në derbi ndaj Gjilanit

Njëri nga tifo grupet më të mëdha shqiptare, “Intelektualët”, sikurse grupet tjera kanë qenë aktiv në javën që lëmë pas, ku Shqipërinë e goditi një tërmet.

Tifozëria gjilanase arriti të mobilizohet dhe të grumbullojë ndihma për të prekurit nga ky tërmet.

Prej mbi 50 të vdekurve ishin edhe dy djem nga Gjilani, ku familja e tyre u ndihmua nga 1500 euro, shkruan Gazetasheshi.com.

Ata kanë tubuar mbi 8500 euro dhe 60 ton ndihma. Më poshtë e gjeni deklaratë e tyre për këtë aksion humanitar.

 

Aktiviteti i jonë në ndihmën e familjeve në Shqipëri pas tragjedisë.#intelektualët1998

Posted by Intelektualët 1998 on Wednesday, December 4, 2019

/Gazeta Sheshi/