Imazhe të jashtëzakonshme: Ja si trajneri i Kastriotit sfidon shiun për ta udhëhequr ekipin e tij

51
FOTO: Lsaphoto.com

Sfida ndërmjet Vllaznisë dhe Kastriotit, e vlefshme për javën e 16-të të Kategorisë Superiore ka qenë një betejë e vërtetë nervash dhe emocionesh. Në disa momente të sfidës, lojtarët e të dyja skuadrave u përplasën me njëri-tjetrin, ndërsa nuk munguan as pakënaqësitë për arbitrimin, shkruan “Panorama Sport”.

Terreni i rënduar i “Loro Boriçit” prej shiut shtoi akoma më shumë ngarkesën psikologjike te skuadrat, madje edhe te pankinat.

Trajneri i Kastrioti, Ramadan Ndreu qëndroi thuajse gjatë gjithë ndeshjes në këmbë duke sfiduar shiun e rrëmbyer.

Tekniku krutan e ka përjetuar fort lojën si  dhe vendimet e gjyqtarit. Megjithatë, ai u largua i kënaqur nga Shkodra, pasi arriti të frenonte kryesuesit e kampionatit në barazim 0-0.

ndreuuu888888888888888888