"Ibrahimoviq është një vrasës"

189

David de Gea ka lavdëruar Zlatan Ibrahimoviqin.

Portieri i Manchester Unitedit, David de Gea, i ka uruar mirëseardhje Zlatan Ibrahimoviqit te ‘Djajtë e Kuq’. Ai në një intervistë pas miqësores me Borussia Dortmundin, tha se të gjithë janë të lumtur me ardhjen e ish-sulmuesit të Barcelonës në ‘Old Trafford’.

De Gea mendon se ai do ta ndihmojë shumë Unitedin, derisa e ka quajtur si një ‘vrasës’ për kundërshtarët.

“E dini se Ibrahimoviqi është lojtar fantastik, është një top-sulmues. Është një vrasës dhe shpresojmë se do të jap më të mirën këtu në Manchester”, tha De Gea.