Hysaj, një lajm i madh vjen nga Spanja

346

Lajmi vjen nga “Goal”, që e ka futur Hysajn në mesin e futbollistëve që do ta zëvendësojë brazilianin Dani Alves, i cili u transferua te Juventus.

Mbrojtësi i Napolit, ka konkurrentë në këtë aspekt edhe lojtarë si Walker, Lichesteiner, Bruno Peres, Vierinha, Zabaleta, Florenzi, Darmian, Bellerin dhe Mariano.

Çmimi që ia ka vendosur Napoli shkodranit Hysaj është 25 milionë euro.