Historia e një legjende që nuk përfundon kurrë!

Sami Geci, futbollisti dhe njëherit kapiteni i skuadrës së Drenicës sot ka mbushur plot 42 vite. Mbrojtësi i krahut të majtë ka debutuar në skuadrën e parë të kuq e zinjëve në sezonin 1993/94, derisa ka zhvilluar mbi 700 paraqitje për drenicakët, përcjellë Gazetasheshi.com.

Geci mbi 500 ndeshje i ka të zhvilluara në elitën e futbollit kosovar është njëri ndër futbollistët më të rrespektuar në vend dhe jo vetëm nga kundërshtarët.

Samiu i cili ushtron edhe profesionin e pjesëtarit të Policisë së Kosovës është shembull i korrektësisë dhe i të qenurit kapiten.

Gëzuar Sami!

/Gazeta Sheshi/