Higuain kryen testet mjekësore në Madrid, nënshkruan me klubin e ri për 94.7 milionë euro (FOTO)

660

Juventus do ta paguajë dëmshpërblimin me vlerë prej 94.7 milionë euro për transferimin e sulmuesit të Napolit, Gonzalo Higuain.

Reprezentuesi argjentinas tashmë ka realizuar testet mjekësore në Madrid, të premten mbrëma, dhe së shpejti do të zyrtarizohet nga kampioni i Italisë, raporton “Gianluca di Marzio”, përcjell “Lajmi.net”.

Higuain në Juventus do të ketë rrogë prej 7.5 milionë euro në stinor që me të drejtat e imazhit mund të arrijnë deri në 10 milionë euro.