Hidhet shorti i gjysmëfinales në Kupën FA

80

Është hedhur shorti i përballjeve gjysmëfinaliste në Kupën FA. Manchester United apo West Ham United në këtë fazë pritet të takohen me Evertonin që eleminoi skuadrën e Chelseat, transmeton Gazeta Sheshi.

“Djajtë e kuq” kanë barazuar në duelin e parë ndaj West Ham United në Old Traford (1-1), derisa duhet të zhvillohet edhe dueli kthyes në Upton Park për të përcaktuar skuadrën e fundit gjysmëfinaliste.

Në duelin tjetër priten të takohen Reading dhe Watford.

/Gazeta Sheshi/